تبلیغات
عشق - اینم اظهار بسیار جالب از معاون دیوان محاسبات کشور . قضاوت با شما
عشق

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اینم اظهار بسیار جالب از معاون دیوان محاسبات کشور . قضاوت با شما

معاون دیوان محاسبات کشور: یک میلیون دلار تفریغ بودجه سال 85 گم نشده است
یاسوج - معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت: موضوع یک میلیون دلار (بیش از هزار میلیارد تومان) که برخی از رسانه ها با دامن زدن به آن موجب التهاباتی در فضای سیاسی و انتخابات اخیردرکشورشدند گم نشده بلکه این مساله اختلاف نظری بین شرکت نفت و دیوان محاسبات بوده است.
فریدون همتی سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: تنها ادعای دیوان محاسبات این است که مبلغ یک میلیارد و 58 میلیون دلار مازاد درآمد نفتی بر اساس مستندات موجود به حساب ذخیره ارزی واریز نشده است.
وی بیان کرد: گزارش ها و اعلام دیوان محاسبات کشور بارها بر این امر تاکید کرده بود که این مبلغ گم نشده و برخی از رسانه ها نباید این مرجع دقیق نظارتی و موضوعات مربوط به دیوان محاسبات را در مسایل سیاسی دخیل دهند.
حدود چند ماه پیش دیوان محاسبات اعلام کرد بخشی از سود سهم دولت ناشی از مازاد بهای نفت خام صادراتی معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار (بیش از هزار میلیارد تومان) به حساب خزانه واریز نشده است.
همتی عنوان کرد: گزارش تفریغ بودجه سال 86 که شامل نظرات کلی دیوان محاسبات کشور در مورد بودجه، گزارش عملکرد تبصره ها و در عین حال گزارش دیوان محاسبات است اعلام کرده که این ابهام درباره بخشى از سود سهم دولت است که ناشى از مازاد بهاى نفت خام صادراتى است.
وی ، با بیان اینکه مطابق این گزارش معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار از این محل درآمدى به حساب خزانه واریز نشده است اظهار داشت: البته مواردی که در تفریغ بودجه گذشته اعلام شده از طریق مراجع قضایی و قانونی در حال بررسی و تحقیق است و باید تمامی نهاد های اجرایی و دولت از این مرجع قانونی و نظارتی تمکین کنند.
همتی ابراز داشت: معیار و ملاک اصلی در برخوردها و بررسی ها قانون است و دیوان محاسبات با اقتدار و دقت نظر تمام مجموعه انحرافات و تخلفاتی را که از مجرای عملیات مالی کشور بدست می آورد را مورد بررسی قرار می دهد و نتایج نهایی توسط محکمه قضایی و هیات های مستشاری قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون تمام تخلفات و انحرافات از تبصره ها و قوانین توسط حوزه های فنی و مراکز استان ها مستند سازی شده و به دادسرای دیوان ارجاع داده شد تا پس از رسیدگی توسط هیات های مستشاری اعلام رای نهایی صورت گیرد.
معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور همچنین در آیین تودیع و معارفه مدیران دیوان محاسبات در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دیوان محاسبات ضمن اینکه به دنبال مچ گیری نیست از تخلفات به هیچ وجه چشم پوشی نخواهد کرد و پیشگیری را نیز به عنوان اولویت اصلی و سرلوحه برنامه های کاری خود قرار داده است.
همتی افزود: تفریغ بودجه سالانه قبل از ارایه بودجه سال بعد توسط دولت به مجلس از بهترین ابتکارات و روش های علمی و دقیق نظارت و بازرسی است.
او گفت: در گذشته تفریغ بودجه بعد از ارایه لایحه بودجه دولت به مجلس بود که این امر شبیه نوش داروی پس از مرگ سهراب بود.
همتی افزود: تفریغ بودجه به موقع و مطلوب موجب می شود تا دستگاه ها نقاط ضعف و قوت خود را مورد بررسی قرار دهند و در بودجه سالانه خود به شکل حرفه ای و تخصصی تر عمل کنند.
دراین مراسم مراد قنبری به عنوان مدیرکل دیوان محاسبات کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات بهمن مردانیان مدیرکل پیشین تجلیل شد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : عشق عشق

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما قهرمان لیگ برتر نهم چه تیمی خواهد بود ؟
نویسندگان