تبلیغات
عشق - نیکبخت واحدی و حنیف عمران زاده و فیروز کریمی قربانیان قطعی منشور اخلاقی
عشق

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیکبخت واحدی و حنیف عمران زاده و فیروز کریمی قربانیان قطعی منشور اخلاقی

پرونده‌ منشور اخلاقی لیگ هشتم بسته شد

 
نایب رییس اول فدراسیون فوتبال پس از آخرین جلسه‌ ستاد منشور اخلاقی گفت: برای دو بازیكن كارت بازی صادر نشد، یك سرمربی به لیگ دسته یك رفت و شرایط یك نفر هم نامعلوم است اما، مابقی بازیكنان و مربیان با قید تعهد كتبی به كارشان در رده‌ی قبلی ادامه می‌دهند.


مهدی تاج درباره‌ی آخرین جلسه‌ رسیدگی به پرونده‌های منشور اخلاقی اظهار كرد: در ابتدا باید بگویم كه بحث منشور اخلاقی در فوتبال در همه‌ی كشورهای دنیا به گونه‌ای وجود دارد؛ برای مثال بازیكنی كه در حال مستی رانندگی می‌كند در بوندسلیگا سه جلسه از همراهی تیمش محروم می‌شود و یا این كه شركت در مراسم‌های شبانه از ساعت 12 شب به بعد ممنوع است چرا كه آن زمان برای استراحت بازیكنان و به نوعی متعلق به باشگاه است. حال معتقدیم در كشور ما هم معیارها و آدابی است كه باید رعایت شود و در این مسیر به شدت از تندروی و كندروی پرهیز خواهیم كرد.

وی افزود: همچنین باید اشاره كنم كسانی كه می‌خواهند بحث منشور اخلاقی رعایت شود، باید در وهله‌ی اول خودشان به مسایل اخلاقی پایبند بوده و سعه‌ی صدر نیز داشته باشند. در این ستاد ما سعی كردیم با مطالعه‌ی قوانین بالادستی و پایین دستی، احكامی صادر شود كه مغایر با این قوانین نباشد. لذا پس از اطمینان پیدا كردن به این قضیه، از احكام آن به هیچ وجه عقب نشینی نمی‌كنیم چرا كه ممكن است این مساله به رشته‌های دیگر ورزشی نیز سرایت كند.

تاج در ادامه به دستاوردهای این جلسه رسید و گفت: از محتویات آخرین جلسه‌ی ستاد در مقطع فعلی، آنچه قابل انتشار است این است كه با بررسی عملكرد اخلاقی و انضباط رفتاری حدود 900 بازیكن و كادر تیمی در لیگ و پنج هزار نفری كه در مجموعه‌ی فوتبال شاغل هستند، تنها 15 بازیكن، چهار سرمربی و دو داور مشمول تخلفات جانبی و رفتاری بودند.

وی گفت: از میان این تعداد بازیكن طبق آخرین احكام برای دو نفر كارت بازی صادر نشد و مابقی با قید تعهد كتبی می‌توانند در رده‌ی خودشان بازی كنند. همچنین از میان چهار سرمربی یك نفر از لیگ برتر به لیگ دسته یك فرستاده شد، یك نفر هنوز برخی تخلفاتش احراز نشده كه امكان مربیگری در رده‌ی فعلی داشته باشد یا خیر و دو نفر هم با دادن تعهدات كتبی بسیار جدی موارد را قبول كردند و به كارشان در رده‌ی فعلی ادامه خواهند داد.

تاج تاكید كرد: دلیلی وجود ندارد كه بخواهیم اسامی متخلفان و كسانی كه برایشان حكم صادر شده را اعلام كنیم. حتی پیش از اعمال تنبیه نیز همایشی را با حمایت سازمان لیگ در تاریخ 10 مرداد ماه در مشهد برگزار می‌كنیم و ستاد منشور اخلاقی از 138 بازیكن، مربی و ... به خاطر رعایت مسایل انضباطی و اخلاقی تقدیر و تشكر خواهد كرد.

وی درباره‌ تكلیف دو داور متخلف نیز گفت: برای آنها نیز احكامی صادر شده كه تنها به خودشان ابلاغ و اعلام می‌كنیم.

نایب رییس فدراسیون فوتبال تصریح كرد: در ادامه‌ پیگیری‌ها و جلسات آتی این ستاد، قرار شد تا عضوی از ستاد فرماندهی نیروی انتظامی نیز به جمع ما اضافه شود و این گروه تا برقراری نظم و انضباط كامل در فوتبال و ورزشگاه‌ها به كارش ادامه دهد.

تاج با اشاره به پدیده‌ دلالیسم در فوتبال ایران گفت: یكی از بارزترین مصادیق تخلفات قانونی و شرعی، پدیده‌ی دلالیسم است كه به شدت رسیدگی خواهد شد. این قضیه با تعبیر در اختیار گرفتن وجوهی كه هیچ زحمتی برای آن كشیده نشده است، از سوی مراجع دیگری نیز پیگیری می‌شود و ما هم در این ستاد مخیر هستیم به آن رسیدگی كنیم. لذا در صورتی كه طی مقاطع زمانی آتی تخلفات شخصی احراز شده و پاسخ استعلام‌های موردنظر مثبت باشد، كارت فعالیت بازیكن را لغو خواهیم كرد.

وی خاطرنشان كرد: می‌خواهیم آیین‌نامه و مسایل مربوط به بحث منشور اخلاقی را روی سایت فدراسیون قرار دهیم تا افراد مختلف نظراتشان را بیان كنند و بتوانیم برای بكارگیری آن در فصل آتی اصلاحات احتمالی لازم را اعمال كنیم. همچنین با دعوت از مدیران باشگاه‌ها و جلسات بحث و بررسی، می‌خواهیم به معیارهای دقیق‌تری در این زمینه نیز برسیم.

تاج همچنین خواستار عدم هرگونه شایعه پراكنی توسط رسانه‌ها و برخی افراد در این زمینه شد و خاطرنشان كرد: اعلام می‌كنم كه هرگونه شایعه پراكنی بی‌اساس در این زمینه از سوی رسانه‌ها و هر شخصی قابل پیگیری است.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : عشق عشق

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما قهرمان لیگ برتر نهم چه تیمی خواهد بود ؟
نویسندگان